Farmaceuten verliezen kort geding medicijnprijzen

Laatste update:  27 juni 2008 10:40 info

UTRECHT - De farmaceutische groothandelaren hebben hun kort geding tegen de zorgverzekeraars verloren.

Foto:  ANP2

De voorzieningenrechter in Utrecht heeft vrijdag geoordeeld dat de zorgverzekeraars niets onrechtmatigs hebben gedaan bij het binnenhalen van contracten met de laagste prijzen voor geneesmiddelen.

De verenigde groothandelaren, waaronder het beursgenoteerde OPG, waren naar de rechter gestapt om een besluit van de zorgverzekeraars aan te vechten.

Die zorgverzekeraars zijn rechtstreeks met de fabrikanten van geneesmiddelen in zee gegaan. Volgens de groothandelaren zijn zij samen met de apothekers op een onrechtmatige wijze buitengesloten. Ze zeggen daardoor jaarlijks 350 miljoen euro schade te lijden.

Objectief

De verzekeraars stellen objectief en economisch rationeel te handelen. De rechter is het daar mee eens. Een motivering van het vonnis volgt later.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl