Gehandicapten gaan er fors op achteruit

Laatste update:  27 juni 2008 08:54 info

UTRECHT - Veel chronisch zieken en gehandicapten met een laag tot modaal inkomen gaan komend jaar fors in inkomen achteruit door de beperking van de aftrek van ziektekosten.

Foto:  ANP

Gehandicapten en zieken die in AWBZ-instellingen verblijven, leveren 8 tot 9 procent in, chronische zieken of gehandicapten met een uitkering of een inkomen onder modaal vaak 2 tot 9 procent.

Dat becijferde het Nibud in opdracht van de Chronisch zieken en Gehandicapten Raad (CG-raad).

Toeslagen

De regering wil met ingang van volgend jaar de fiscale regeling Buitengewone Uitgaven verruilen voor vaste toeslagen.

"De inkomenseffecten blijken veel negatiever dan gedacht", zei de CG-raad vrijdag. "De vaste toeslagen wegen niet op tegen het wegvallen van de aftrekposten."

Compensatie

De toeslag kan een hoge zijn van 450 euro of een lage van 250 euro. Sommige mensen zouden helemaal niet voor compensatie in aanmerking komen.

De Tweede Kamer debatteert 1 juli over de beperking van de aftrek. De CG-raad doet een dringend beroep op het parlement om het dreigende koopkrachtverlies voor de kwetsbare groepen te voorkomen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl