Een op vijf West-Europeanen geen bankrekening

Laatste update:  28 mei 2008 17:45 info

BRUSSEL - Een op de vijf volwassenen in West-Europa heeft geen bankrekening. In de nieuwe EU-lidstaten in Midden- en Centraal-Europa bezit bijna de helft van de bevolking geen bankrekening. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde studie in opdracht van de Europese Commissie.

Foto:  ANP

Uit het onderzoek blijkt verder dat in de vijftien 'oude' landen van de Europese Unie ongeveer drie op de tien volwassenen geen spaarrekening heeft. In de tien nieuwe EU-landen in het oosten en het midden van Europa is dat meer dan de helft. In deze landen heeft bijna driekwart ook geen directe toegang tot het lenen van geld.

Mensen die geen toegang hebben tot financiƫle dienstverlening lopen grotere risico's op sociale uitsluiting, aldus Vladimir Spidla, EU-commissaris van Sociale Zaken.

Werklozen

Het gaat vooral om mensen met lage inkomens, werklozen, gehandicapten en bewoners van agrarische gebieden. Soms gaat het om een bewuste keuze. Spidla gaf als voorbeeld de boeren in Polen, van wie de helft geen bank- of spaarrekening heeft omdat ze de banken hun geld niet toevertrouwen.

De EU-commissaris vindt dat autoriteiten op zowel nationaal als Europees niveau er op moeten toezien dat alle burgers toegang hebben tot financiƫle diensten. Hij wil eerst met betere voorlichting proberen resultaten te boeken, maar hij sluit Europese wetgeving op dit terrein ook niet uit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl