Organisaties fel tegen nieuwe CO2-heffing

Laatste update:  15 mei 2008 13:32 info

DEN HAAG/AMSTERDAM/BUSSUM - De ANWB, De RAI Vereniging en de Bovag zijn fel tegen het kabinetsplan de afschaffing van de aanschafbelasting BPM te koppelen aan de invoering van een nieuwe belasting op vervuilende auto's. Dat bleek donderdag.

De RAI Vereniging en de Bovag beschrijven het voornemen van het kabinet als precies datgene waarvoor ze al langere tijd waarschuwen. "Een eventuele invoering van deze heffing draait de klok gewoon weer terug. De autobezitter snapt dit niet en zal dit zeker ook niet pikken", aldus de organisaties.

Onrechtvaardig

ANWB-directeur Guido van Woerkom vindt de nieuwe belasting "onrechtvaardig". Tijdens het Nationaal File Forum in Bussum wees hij erop dat het niet acceptabel is dat de vaste lasten voor autorijden aan de ene kant omlaag gaan, en tegelijk worden verhoogd met een nieuwe belasting.

De belangenorganisaties hameren al langer op het draagvlak voor de kilometerheffing. Dat komt volgens hen zwaar onder druk te staan als afspraken uit het verleden niet worden nagekomen.

Huzarenstukje

In 2005 klaarde de vroegere ANWB-topman Paul Nouwen een huzarenstukje door gemeenten, werkgevers, vakbonden, werkgeversorganisatie en de milieubeweging op een lijn te krijgen voor een plan om alle bestaande autobelastingen af te schaffen en te vervangen door een heffing per gereden kilometer.

De hoogte zou afhankelijk worden gemaakt van het tijdstip van de rit (duurder in de spits), het traject (Randstad duurder dan rustige snelweg) en milieukenmerken (vervuilende auto's duurder dan schone).

Van Woerkom begrijpt niet dat er kennelijk plannen zijn voor toch weer een nieuwe belasting. "Waarom niet gewoon de milieuvervuiling verrekenen in de kilometerprijs, zoals in het oorspronkelijke plan?", stelt de ANWB-voorman een retorische vraag.

Volgens hem zit het kabinet niet op één lijn wat betreft de invoering van een aparte CO2-belasting: "Er wordt verschillend over gedacht, aldus Van Woerkom. "Het is maar zeer de vraag of die nieuwe belasting er ook komt."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl