De Jager mikt op lagere tarieven bij Successiewet

Laatste update:  14 april 2008 19:05 info

TILBURG - De drastische vernieuwing van de belasting op erfenissen en schenkingen moet leiden tot lagere tarieven, eenvoudigere regels en de aanpak van trucs om een heffing zoveel mogelijk te voorkomen.

Foto:  ANP

Dat stelde staatssecretaris Jan Kees de Jager (Financiën) maandagavond tijdens een gastcollege op de Universiteit van Tilburg. Wat hem betreft mag het hoogste tarief voor partners en kinderen niet hoger zijn dan 20 procent.

De huidige wet is volgens De Jager met de huidige 28 tariefgroepen heel ingewikkeld. Het is de bedoeling dat de tarieven in ieder geval dalen tot onder de 50 procent.

Hoog

"Een aantal tarieven is naar Nederlandse opvattingen erg hoog. Als iedereen netjes meebetaalt, kunnen de tarieven ook omlaag", aldus de staatssecretaris. De Jager gaat ook de bedrijfsopvolging eenvoudiger maken.

Een jaar geleden kondigde de staatssecretaris zijn ambities al aan. Via de website www.schenkenerfbelasting.nl kunnen mensen ideeën aandragen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

''De vraag is daarom niet óf arbeidsmigranten nodig hebben, maar hoe wij de goede arbeidsmigranten hierheen trekken.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'De ondernemer die het mogelijk maakt om samen één product aan te schaffen heeft goud in handen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl