EU wil import zeehondenbont deels verbieden

Laatste update:  13 april 2008 15:51 info

BRDO - Europees commissaris Stavros Dimas (Milieu) wil de import verbieden van zeehondenproducten "die niet op een humane wijze zijn verkregen". Het verbod kan leiden tot een mogelijk handelsconflict met Canada.

Foto:  ANP

Invoering van het verbod "zal nog enige tijd duren" omdat Dimas de steun moet zien te krijgen van de rest van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU. Het verbod zou voor alle zeehondproducten gelden inclusief bont, huid- en gezondheidsmiddelen.

Belgiƫ en Nederland verboden vorig jaar al de import van zeehondproducten. Dimas wilde niet zeggen wat een humane manier is om zeehonden te doden.

Hij verwees naar een rapport van de Europese Voedselveiligheid Autoriteit (EFSA). Dat stelt dat dieren snel moeten worden gedood. Verder moet gecontroleerd worden dat de dieren dood zijn voor ze worden gevild.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl