Minimumloon zwangere zelfstandige bij 20 uur werk

Laatste update:  27 februari 2008 20:13 info

DEN HAAG - Zelfstandig werkende vrouwen krijgen voor zwangerschaps- en bevallingsverlof een uitkering op het niveau van het minimumloon als zij in het voorgaande jaar minstens 1225 uur, ofwel gemiddeld ruim twintig uur per week, gewerkt hebben.

Foto:  Inertia Stock

Bij zelfstandige onderneemsters die minder hebben gewerkt, hangt de uitkering af van de winst en inkomsten in het jaar voor de zwangerschap.

Donner

Dat staat in de zogeheten Zelfstandige en Zwanger-regeling (ZEZ-regeling) die minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) woensdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.

Vrouwelijke zelfstandigen krijgen door de nieuwe wetgeving, die 1 juli 2008 moet ingaan, minimaal zestien weken recht op een uitkering die maximaal het minimumloon (bruto 1335 per maand) bedraagt.

Bescherming

De belangrijkste reden voor het kabinet voor het instellen van de publieke verlofregeling is de bescherming van moeder en kind.

Private verzekeringen tegen inkomensverlies door zwangerschap worden veelal te duur gevonden. Daardoor bestaat de vrees dat deze werkende vrouwen te lang doorwerken als ze zwanger zijn en te snel weer beginnen na de bevalling.

Begroting

Donner had bij aankondiging van de nieuwe regeling verwacht dat deze 13 miljoen euro zou gaan kosten, maar nu het wetsvoorstel is uitgewerkt, begroot hij voor dit jaar 14,5 miljoen euro.

Vanaf 2009 bedragen de kosten naar verwachting 27 miljoen euro.

Echtgenotes

Eind vorig jaar werd de regeling ook nog opengesteld voor echtgenotes die meewerken in het bedrijf van hun partner.

Het gaat hier volgens de minister namelijk om een bijzondere groep werkende vrouwen, omdat tussen echtgenoten geen arbeidsverhouding mag bestaan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl