'Centrica geïnteresseerd in gasvelden Noordzee'

Laatste update:  24 februari 2008 18:54 info

LONDEN - Het Britse Centrica, de eigenaar van British Gas, is geïnteresseerd in de aankoop van de zogeheten Nogat-gasvelden in de Noordzee. Centrica zou ruim 400 miljoen euro over hebben voor de velden die vorig jaar door de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM)in de etalage zijn gezet.

Foto:  ANP

Dat meldde zondag de Britse krant The Sunday Times. NAM is eigendom van Shell en ExxonMobil.

Volgens de krant wil topman Sam Laidlaw van Centrica komend jaar 1,3 miljard euro besteden aan aankopen van nieuw gasvelden. Hij zou op deze manier de afhankelijkheid van de fluctuerende prijzen op de gasmarkt willen verminderen.

Dagproductie

De gasvelden die NAM van de hand wil doen, hebben samen een dagproductie van 5,4 miljoen kubieke meter, ofwel 3 procent van de jaarproductie van de NAM.

In één veld wordt zowel gas- als olie geproduceerd. De NAM is verantwoordelijk voor 80 procent van de Nederlandse gasproductie per jaar. De maatchappij heeft eerder laten weten niet te stoppen met alle activiteiten in de Noordzee.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl