Heemskerk wil snel actie tegen winkelovervallen
ROTTERDAM - Staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken) wil snel actie tegen het stijgend aantal overvallen op winkels. Daarom gaat hij binnenkort om de tafel met winkeliers, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en de gemeenten.
Foto: ANP
Dat heeft Heemskerk maandag gezegd tijdens een werkbezoek aan Rotterdam. Voor winkeliers werd het de laatste jaren wel veiliger, maar recent nam het aantal overvallen op kleinere bedrijven weer toe.
In het overleg met onder meer MKB-Nederland en de Raad Nederlandse Detailhandel wil de staatssecretaris het hebben over veiligheidsmaatregelen en het geld dat daarvoor nodig is.
Subsidie
Heemskerk vindt de subsidies die Rotterdam wil verstrekken aan kleinere ondernemers om hun winkel veiliger te maken een goed idee.
De Kamer zorgde er in december nog voor dat het ministerie van Economische Zaken dit jaar 12 miljoen euro extra uittrekt voor de veiligheid van kleine bedrijven.



Startpagina