Lichte overtredingen worden deze week niet bekeurd
AMSTERDAM - Politieagenten gaan vanaf woensdag tot en met tweede kerstdag geen bekeuringen uitdelen voor lichte overtredingen.
Foto: ANP
Ze beperken zich in die gevallen tot een waarschuwing. De agenten doen dit uit protest tegen de vastgelopen CAO-onderhandelingen voor de politie.
De politiebonden ACP en ANPV hebben deze actie maandag aangekondigd. De aanzegging voor dit protest is inmiddels naar alle politiekorpsen gestuurd.
Coulancebeleid
De ACP en ANPV roepen agenten op een "coulancebeleid" te voeren. Dat betekent dat de dienders mild optreden tegen mensen die bijvoorbeeld op de stoep fietsen, geen rij- of identiteitsbewijs bij zich hebben of ongevaarlijk door rood licht lopen. De politie zal zwaardere overtredingen, zoals rijden onder invloed, wel gewoon bestraffen.
Afgelopen weekeinde hielden de vakbonden ACP en ANPV al werkonderbrekingen voor een betere cao. Daardoor konden twee topwedstrijden in de eredivisie, Feyenoord-AZ en Ajax-PSV, niet doorgaan. Dat leidde tot verontwaardigde uitspraken van KNVB-directeur Henk Kesler, waar de politietop en minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken vervolgens afstand van namen.
Voetbal
De acties van het afgelopen weekeinde, waardoor twee voetbalwedstrijden niet door konden gaan, worden in de krant door hoogleraar arbeidsrecht Evert Verhulp omschreven als "apengedrag". "Je ramt heel hard op je borst om aan de minister te laten zien dat je sterk bent en waartoe je in staat bent."


Startpagina