Hoge Raad tikt fiscus op de vingers

Laatste update:  8 december 2007 08:21 info

DEN HAAG - De Belastingdienst had moeten weten dat de ingevulde hypotheekrenteaftrek van miljoenen door een belastingplichtige in 2001 niet klopte.

Foto:  ANP2

Van het terugeisen van een te veel uitgekeerd bedrag kan daarom geen sprake zijn.

Het is aan de politiek om te bepalen of de verantwoordelijkheid van de Belastingdienst voor het opsporen van fouten kleiner moet worden. Dat blijkt uit een uitspraak van de Hoge Raad.

Fout

Die boog zich over een uitspraak van het gerechtshof in Den Bosch vorig jaar in een zaak over een fout ingevulde aangifte. De betrokken belastingplichtige vulde op de aangiftediskette in plaats van 3419 euro 3.419.635 euro als aftrekbare rente in. De fiscus greep herhaaldelijk niet in. Toen de fout uitkwam, volgde een navordering die de belastingplichtige met succes aanvocht.

"In het belang van de wet" wilde de advocaat-generaal bij de Hoge Raad de zaak toch voorleggen aan het hoogste rechtscollege.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl