. Het laatste nieuws lees je het eerst op NU.nl
|

Personeel niet betrokken bij werkgever

Uitgegeven: 23 oktober 2007 14:01
Laatst gewijzigd: 23 oktober 2007 14:53

AMSTERDAM - Nederlandse werknemers hebben weinig hart voor hun werkgever. Uit onderzoek blijkt dat 40 procent van het personeel zich niet of nauwelijks betrokken voelt. Dat heeft adviesbureau Towers Perrin dinsdag gemeld.

Uit het onderzoek blijkt dat 60 procent van de werknemers zich deels tot volledig betrokken voelt bij het werk. Nederlanders wijken daarmee nauwelijks af van personeel in de rest van Europa of zelfs de wereld, stelt Towers Perrin.

Het adviesbureau stelt dat de loyaliteit tussen 2005 en 2007 is gedaald. Niet geheel verrassend stelt Towers Perrin dat betrokken werknemers beter presteren.

Veranderen

Zij zijn ook minder vaak van plan van baan te veranderen. Gemiddeld geeft 64 procent van het personeel aan te overwegen de huidige werkgever te verlaten. Onder zeer betrokken werknemers ligt dit percentage op 47.

Bij de keuze voor een nieuwe werkgever zetten werknemers de hoogte van het loon op nummer één. Volgens Towers Perrin is het de eerste keer dat het salaris überhaupt in de top tien staat. Volgens het adviesbureau is dat in het buitenland altijd al zo geweest.

© ANP

Overig nieuws

advertentie
advertentie

Top Spaarrentes

NU poll

Mensen die niet in een vliegtuigstoel passen moeten een tweede ticket betalen.
Eens 76%
Oneens 24%

Totaal: 18481 stemmen

Silicon Valley

Nieuwe videoreportage over de internetwereld in Californië: de 17-jarige scholier Daniel Brusilovsky was een rijzende ster in Silicon Valley, tot hij deze week onderwerp werd van een rel

Kijk verder op NUzakelijk.nl

Beurs

Burgers' Zoo

Familiebedrijf Burgers' Zoo wil geen Ark van Noach zijn

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

Burgerparticipatie voor een betere leefomgeving

Lees verder op NUzakelijk.nl

Belastingtips

Tips voor de belastingaangifte van 2009

Lees verder op NUzakelijk.nl