Kermis Tilburg plat uit protest tegen btw-verhoging

Laatste update:  26 juli 2007 09:56 info

TILBURG - Een massaal en overdonderend nee klonk woensdagavond tijdens de kermis in Tilburg tegen het kabinetsplan om het btw-tarief voor kermisattracties van 6 naar 19 procent op te schroeven.

NU.nl/Joop Wever

Om 22.15 uur riepen de exploitanten de hulp in van het publiek. Ze deden dat door een gekoppelde geluidsinstallatie. Deze liep over de drie kilometer lange kermisboulevard. Ruim 50.000 bezoekers in de binnenstad kregen een lightstick in handen om het protest te steunen.

"Een eeuwenoude cultuur mag nooit verloren gaan", schalde uit de luidsprekers. Daarna gingen alle attracties dertien minuten dicht.

Met tranen in de ogen keken de actievoerders op De Heuvel toe hoe de Tilburgers hun actie luidkeels steunden. De kermisexploitanten vrezen dat velen van hen kopje ondergaan door de tariefsverhoging.

Bijval

Jan Boots, voorzitter van kermisbond NKB, had niet gerekend op de immense bijval. "Dit moet politiek Den Haag toch overtuigen dat ze het oudste volksvermaak van Nederland niet zomaar kunnen vermoorden."

Uniek

Nicole Vermolen van Bovak, de andere kermisbond, sprak van een unieke en historische demonstratie omdat alle exploitanten op het drukste tijdstip bereid waren hun attractie stil te leggen. "Het BTW-comité dat door enkele exploitanten is opgericht heeft binnen zes weken deze demonstratie georganiseerd. De actiebereidheid onder het kermisvolk is erg hoog."

Behalve de 245 kermisexploitanten kwam ook de horeca in de binnenstad in actie door dertien minuten alle muziek en lichten uit te draaien.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl