Barclays wil 20 miljoen investeren in topopleiding
AMSTERDAM - De Britse bank Barclays wil 20 miljoen euro investeren in een financiƫle kennisinstelling in Amsterdam. De topopleiding gaat deel uitmaken van de Amsterdam Business School van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Voorwaarde is wel dat de overname van ABN Amro doorgaat. Dat maakten de betrokken partijen dinsdag bekend.
Frits Seegers, lid van de raad van bestuur van Barclays, zei in een toelichting dat zijn bedrijf behalve economische groei ook kennis van mensen wil stimuleren. Als het hoofdkantoor van de Britse bank in Amsterdam komt, is het volgens hem belangrijk de stad te steunen.
Kwaliteitsimpuls
Een van de onderdelen van de Amsterdam Business School wordt het Barclays Finance Center dat in het nieuwe gebouw op het Roeterseiland moet komen. Ook denken de partners aan een speciale leerstoel en studiebeurzen. Door deze plannen moet de ABS een flinke kwaliteitsimpuls krijgen en kan de UvA de beste hoogleraren naar de stad halen. De universiteit zal verder betrokken zijn bij het trainingsinstituut van Barclays, waar 15.000 tot 20.000 mensen een opleiding krijgen.
"Nederland en de stad Amsterdam komen hiermee bovenaan de lijst van plekken waar het goed is te investeren en waar talent op het hoogste niveau aanwezig is", zei Karel van der Toorn, voorzitter van het college van bestuur van de UvA. Ook wethouder Lodewijk Asscher (Economische Zaken) is erg te spreken over de voornemens. "We moeten een Harvard aan de Amstel krijgen. Het is heel belangrijk talent naar de stad te lokken. Wij zijn zeer ingenomen met dit initiatief."
Vertrouwen
Hoewel de fusie van ABN Amro met Barclays nog niet rond is, zei Seegers er alle vertrouwen in te hebben. Hij vond het dan ook niet te vroeg om al plannen te maken voor een topopleiding. Ook de UvA stelt zich niet terughoudend op. "Wij vinden het een belangrijk signaal dat een bank bereid is investeringen te doen in kennisinfrastructuur. Laten andere banken hier een voorbeeld aan nemen."


Startpagina