Ministerssalarissen met tien procent omhoog

Laatste update:  13 juli 2007 23:36 info

DEN HAAG - Het kabinet is akkoord gegaan met het plan van minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken om de ministerssalarissen deze kabinetsperiode met 10 procent verhogen. Dat heeft de minister vrijdagavond na afloop van de ministerraad gezegd. Premier Jan Peter Balkenende wil dat de verhoging "heel snel" ingaat.

Foto:  ANP

Het kabinet wijkt hiermee af van een advies van een commissie onder leiding van oud-VVD-leider Hans Dijkstal. Die stelde voor de salarissen van ministers met 30 procent op te trekken. Ter Horst wil na het reces een commissie aanstellen die moet bekijken of een verdere verhoging tot 30 procent wenselijk is en in welk tempo die verhoging zou moeten plaatsvinden.

Reden voor het besluit is dat ambtenaren in het verleden de mogelijkheid hebben gehad om 40 in plaats van 36 uur per week te gaan werken en op die manier meer te verdienen. Ministers kunnen dat niet, daarom hebben zij een achterstand ten opzichte van ambtenaren, aldus de minister-president.

Volgens een woordvoerder van Binnenlandse Zaken is het bedrag dat gehanteerd dient te worden als het huidige ministerssalaris 132.000 euro per jaar. Dat bedrag bestaat uit het basissalaris, de vakantietoeslag en de eindejaarsuitkering. Na een verhoging met 10 procent komt het ministerssalaris dus uit op 145.000 euro. De Tweede en Eerste Kamer moeten nog met het voorstel instemmen.

Het nieuwe ministerssalaris moet maatgevend worden voor wat functionarissen in de publieke sector maximaal mogen verdienen, zo is in het regeerakkoord afgesproken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl