Controle in probleemwijken op betalen belasting

Laatste update:  12 juli 2007 13:16 info

DEN HAAG - Speciale interventieteams van onder meer de Belastingdienst en de Arbeidsinspectie gaan extra controleren in probleemwijken of de bewoners wel de verschuldigde belasting en premies betalen.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit een voorstel dat minister Wouter Bos van Financiƫn vrijdag in de ministerraad wil bespreken. Ingewijden bevestigden donderdag een bericht in De Telegraaf van die strekking.

De interventieteams zullen tot 2011 jaarlijks acht pobleemwijken onder de loep nemen. De verwachting is dat hun speurtocht naar niet-betaalde belastingen en premies jaarlijks 40 miljoen euro oplevert.

Beleggingen

Bos wil verder de fraude met beleggingen in vastgoed harder aanpakken. Dat moet 30 miljoen per jaar opleveren. Meer controle op uitkerinsgerechtigden die zwart werken moet 10 miljoen in het laatje brengen. Ook Justitie gaat maatregelen nemen om fraude extra te bestrijden, onder meer door declaraties in de zorg beter te controleren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl