'WW-premie bijna halveren'

Laatste update:  29 juni 2007 15:23 info

AMSTERDAM - Uitkeringsinstituut UWV adviseert minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken om de premie voor werkloosheidsuitkeringen bijna te halveren.

Foto:  ANP

In de vrijdag verschenen Juninota pleit het UWV voor een verlaging van de WW-premie van 8,25 procent in 2007 naar 4,34 in 2008.

Volgens het uitkeringsinstituut is de verlaging mogelijk door de verwachte daling van het werkloosheid volgend jaar. Zo verstrekte het UWV vorig jaar 250.000 WW-uitkeringen en wordt voor 2008 gerekend op 176.000.

De minister kan bij de vaststelling van premies voor werknemersverzekeringen echter afwijken van het UWV-advies.

Premies

Werkgevers en vakbonden dringen al jaren aan op een flinke verlaging, omdat de fondsen voor werknemersverzekeringen vol genoeg zitten. Intussen drijven de premies volgens werkgevers de loonkosten nodeloos op en houden werknemers van hun salaris netto minder over.

Maar de overheid is altijd voorzichtig met het verlagen van de premies, omdat de fondsen meetellen bij de financiƫle positie van de Staat.

Premie

Het UWV adviseert ook een lagere premie voor het Arbeidsongeschiktheidsfonds. In 2008 zou een premie van 5,4 procent volstaan, tegen 5,62 procent dit jaar.

Het aantal uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid neemt af van 862.000 eind 2006 tot naar schatting 812.000 in 2008. Deze daling komt vooral door de nieuwe, strengere WAO, de WIA, en de herbeoordeling van mensen die nog onder het oude regime een uitkering voor arbeidsongeschiktheid kregen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl