Nederland derde rijkste land van Europese Unie

Laatste update:  28 juni 2007 13:51 info

LUXEMBURG - In 2006 had Nederland het op twee na hoogste bruto binnenlands product (bbp) per inwoner van alle landen die lid zijn van de Europese Unie. Dat blijkt uit cijfers die Eurostat, het statistisch bureau van de EU, donderdag bekend maakte.

Foto:  ANP

Bovenaan staat Luxemburg, gevolgd door Ierland. Nederland staat derde met 31 procent boven het gemiddelde inkomen.

Oost-Europese landen

De Oost-Europese landen die de afgelopen jaren toetraden tot de Unie scoren allen onder het gemiddelde. Het armst zijn Roemeniƫ en Bulgarije.

Turkije

Kandidaat-lidstaat Turkije is nog armer. Turken hebben een gemiddeld inkomen van 29 procent van wat de gemiddelde inwoner van de EU verdient.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl