Handel in zeehondenbont na de zomer verboden

Laatste update:  20 juni 2007 19:29 info

DEN HAAG - De handel in producten van zeehonden wordt na deze zomer verboden in Nederland. Die mededeling heeft minister Gerda Verburg (Landbouw) woensdag gedaan aan de Tweede Kamer.

Verburg meldt in een brief dat de Raad van State inmiddels advies heeft uitgebracht over het voorgestelde verbod op de verkoop van artikelen van zadelrobben, klapmutsen en Kaapse pelsrobben.

Als de verplichte procedures zijn doorlopen, kan de nieuwe wet na de de zomer ingaan.

Uitzondering

Een uitzondering op het verbod geldt voor producten van de traditionele zeehondenjacht door de Inuit, de Groenlandse eskimo's, voor levende dieren en voor producten die eerder rechtmatig in Nederland zijn binnengebracht.

Knuppel

In zijn laatste dagen als minister zegde Cees Veerman, Verburgs voorganger, de Kamer toe dat het verbod er zou komen. Hij kwam daarmee tegemoet aan de wens van de Tweede Kamer, die zijn afschuw uitsprak over zeehonden die worden doodgeknuppeld voor hun vacht.

Nederland is niet het eerste EU-land dat met een verbod komt. Belgiƫ deed dit als eerste en inmiddels bereidt Duitsland dezelfde maatregel voor. Groenland heeft zich in Brussel beklaagd bij de Europese Commissie over de Belgische maatregel die inbreuk zou maken op de vrije handel.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl