Overzicht: De winnaars van de Gouden Kalveren 2016

Vrijdagavond vond de uitreiking plaats van de Gouden Kalveren. Voor de belangrijkste filmprijzen in Nederland toog de filmindustrie naar het Beatrix Theater in Utrecht. NU.nl zet de winnaars op een rij.

Films

Beste film
Beyond Sleep - Hanneke Niens, Hans de Wolf (KeyFilm)
De Helleveeg - Matthijs van Heijningen, Guurtje Buddenberg (Sigma Pictures)
Knielen op een Bed Violen - Alain de Levita, Sytze van der Laan (NL Film)
The Paradise Suite - Ellen Havenith (PRPL), Jeroen Beker (Bastide Films)
Publieke Werken - Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings (Topkapi Films)

Beste regie
Boudewijn Koole - Beyond Sleep
David Verbeek - Full Contact
Max Porcelijn - De Grote Zwaen
Ben Sombogaart - Knielen op een Bed Violen
Tjebbo Penning - Schone Handen

Beste korte film
Gratis - Merijn Scholte-Albers, Tobias Smeets
Remember To Check Out - Hiba Vink
Vloed - Hiske de Goeje, Randy Oost

Beste televisiedrama
Horizon - Giancarlo Sánchez
In Vrijheid - Floor van der Meulen
Klem - Frank Ketelaar, Shariff Korver, Albert Jan van Rees

Acteurs en actrices

Beste acteur
Reinout Scholten van Aschat - Beyond Sleep
Fedja van Huêt - J. Kessels
Issaka Sawadogo - The Paradise Suite
Gijs Scholten van Aschat - Publieke Werken
Jacob Derwig - Publieke Werken

Beste actrice
Anniek Pheifer - De Grote Zwaen
Hannah Hoekstra - De Helleveeg
Rifka Lodeizen - Publieke Werken
Thekla Reuten - Schone Handen
Maartje Remmers - Stop Acting Now

Beste vrouwelijke bijrol
Anneke Blok - De Helleveeg
Hadewych Minis - De Helleveeg
Gaite Jansen - Knielen op een Bed Violen
Monic Hendrickx - Of Ik Gek Ben
Camilla Siegertsz - Schone Handen

Beste mannelijke bijrol
Gijs Scholten van Aschat - De Helleveeg
Frank Lammers - De Helleveeg
Marcel Hensema - Knielen op een Bed Violen
Raymond Thiry - The Paradise Suite
Teun Kuilboer - Schone Handen

Beste actrice televisiedrama
Susan Radder - Horizon
Nazmiye Oral - In Vrijheid
Lisa Zweerman - Riphagen

Beste acteur televisiedrama
Tijn Docter - Horizon
Barry Atsma - Klem
Jacob Derwig - Klem

Overige prijzen

Beste lange documentaire
A Family Affair - Tom Fassaert
Garage 2.0 - Catherina van Campen
Little Angels - Marco Niemeijer
Onder de Oppervlakte - Digna Sinka
A Strange Love Affair With Ego - Ester Gould

Beste korte documentaire
A Haunting History - Ilse van Velzen, Femke van Velzen
De Tegenprestatie - Suzanne Raes, Monique Lesterhuis
De Wereld Volgens Monsieur Khiar - Sjors Swierstra

Beste scenario
David Verbeek - Full Contact
Max Porcelijn - De Grote Zwaen
Paloma Aguilera Valdebenito - Out Of Love
Joost van Ginkel - The Paradise Suite
Frank Ketelaar - Publieke Werken

Beste camera
Melle van Essen - Beyond Sleep
Frank van den Eeden - Full Contact
Theo Bierkens - De Helleveeg
Danny Elsen - J. Kessels
Mark van Aller - Publieke Werken

Beste production design
Genaro Rosato - De Grote Zwaen
Alfred Schaaf - De Helleveeg
Ben Zuydwijk - J. Kessels
Kurt Loyens - Knielen op een Bed Violen
Hubert Pouille - Publieke Werken

Beste montage
Gys Zevenbergen - Beyond Sleep
Sander Vos - Full Contact
Marc Bechtold - De Grote Zwaen
Danniel Danniel - Little Angels
Peter Alderliesten - Publieke Werken

Beste muziek
Alex Simu - Beyond Sleep
Erik Jan Grob - De Grote Zwaen
Dirk Brossé - Knielen op een Bed Violen
Merlijn Snitker - Publieke Werken
Marc Lizier - A Strange Love Affair With Ego

Beste sound design
Mark Glynne - Beyond Sleep
Peter Warnier - Full Contact
Peter Warnier - J. Kessels
Marco Vermaas - Of Ik Gek Ben
Herman Pieëte - Publieke Werken

Beste interactive
De Asielzoekmachine - Eefje Blankevoort en Els van Driel
Drawing Room - Jan Rothuizen en Sara Kolster
The Modular Body - Floris Kaayk

Lees meer over:
Tip de redactie