Darts

Overzicht: Uitslagen WK darts

In het Londense Alexandra Palace werd van 17 december tot en met 3 januari het wereldkampioenschap darts gehouden. Gary Anderson prolongeerde zijn wereldtitel door Adrian Lewis in de finale te verslaan. Bekijk hier alle uitslagen van het toernooi.

Eerste ronde

Peter Wright (Sch, 4)-Keegan Brown (Eng) 3-0
Gary Anderson (Sch, 2)-Andy Boulton (Eng) 3-0
Justin Pipe (Eng, 20)-Christian Kist (Ned) 0-3
Mark Webster (Wal, 22)-Mick McGowan (Ier) 3-0
Kim Huybrechts (Bel, 12)-David Pallett (Eng) 2-3
Michael van Gerwen (Ned, 1)-René Eidams (Dui) 3-2
Kim Viljanen (Fin)-Sven Groen (Ned) 2-1 (kwalificatie)
Ian White (Eng, 9)-Dimitri van den Bergh (Bel) 1-3
Kevin Painter (Eng, 30)-Kim Viljanen (Fin) 3-0
Simon Whitlock (Aus, 10)-Ricky Evans (Eng) 2-3
Vincent van der Voort (Ned, 15)-Laurence Ryder (Aus) 3-0
Phil Taylor (Eng, 3)-Keita Ono (Jap) 3-0
Andy Hamilton (Eng, 27)-Joe Murnan (Eng) 2-3
Mensur Suljovic (Oos, 21)-Jermaine Wattimena (Ned) 3-1
Stephen Bunting (Eng, 17)-Jyhan Artut (Dui) 3-0
Raymond van Barneveld (Ned, 16)-Dirk van Duijvenbode (Ned) 3-0
Robert Thornton (Sch, 6)-Alan Norris (Eng) 0-3
Michael Smith (Eng, 8)-Jeffrey de Zwaan (Ned) 3-2
James Wade (Eng, 7)-John Michael (Gri) 3-0
Dave Chisnall (Eng, 13)-Rowby-John Rodriguez (Oos) 3-0
Terry Jenkins (Eng, 11)-Darin Young (VS) 3-1
Benito van de Pas (Ned, 24)-Max Hopp (Dui) 3-1
Adrian Lewis (Eng, 5)-Jan Dekker (Ned) 3-0
Jelle Klaasen (Ned, 19)-Joe Cullen (Eng) 3-0

Tweede ronde

Ricky Evans (Eng)-Jamie Caven (Eng, 23) 0-4
Dave Chisnall (Eng, 13)-Christian Kist (Ned) 4-1
Gary Anderson (Sch, 2) - Daryl Gurney (Eng) 4-1
Michael Smith (Eng, 8)-Steve Beaton (Eng, 25) 4-2
Dimitri van den Bergh (Bel)-Benito van de Pas (Ned, 24) 2-4
Vincent van der Voort (Ned, 15)-Kyle Anderson (Aus) 4-2
Raymond van Barneveld (Ned, 16)-Stephen Bunting (Eng, 17) 4-3
James Wade (Eng, 7)-Wes Newton (Eng, 26) 4-0
Michael van Gerwen (Ned, 1)-Darren Webster (Eng) 4-0
Alan Norris (Eng)-Joe Murnan (Eng) 4-1
Terry Jenkins (Eng, 11)-Mark Webster (Wal, 22) 0-4
David Pallett (Eng)-Mensur Suljovic (Oos, 21) 3-4
Adrian Lewis (Eng, 5)-Andrew Gilding (Eng, 28) 4-0
Peter Wright (Sch, 4)-Ronny Huybrechts (Bel) 4-0
Phil Taylor (Eng, 3)-Kevin Painter (Eng, 30) 4-1
Mervyn King (Eng, 14)-Jelle Klaasen (Ned, 19) 2-4

Derde ronde

Michael Smith (Eng, 8)-Benito van de Pas (Ned, 24) 4-0
James Wade (Eng, 7)-Jamie Caven (Eng, 23) 4-1
Adrian Lewis (Eng, 5)/-Mensur Suljovic (Oos, 21) 4-0
Gary Anderson (Sch, 2)-Vincent van der Voort (Ned, 15) 4-0
Michael van Gerwen (Ned, 1)-Raymond van Barneveld (Ned, 16) 3-4
Peter Wright (Sch, 4)-Dave Chisnall (Eng, 13) 4-3
Alan Norris (Eng)-Mark Webster (Wal, 22) 4-1
Phil Taylor (Eng, 3)-Jelle Klaasen (Ned, 19) 3-4

Kwartfinales

Alan Norris (Eng)-Jelle Klaasen (Ned, 19) 4-5
Gary Anderson (Sch, 2)-James Wade (Eng, 7) 5-1
Raymond van Barneveld (Ned, 16)-Michael Smith (Eng, 8) 5-4
Adrian Lewis (Eng, 5)/Peter Wright (Sch, 4) 5-2

Halve finales

Raymond van Barneveld (Ned, 16)-Adrian Lewis (Eng, 5) 3-6
Gary Anderson (Sch, 2)-Jelle Klaasen (Ned, 19) 6-0

Finale

Zondag 3 januari

Adrian Lewis (Eng, 5)-Gary Anderson (Sch, 2) 5-7

Tip de redactie