Grootste museum islamitische kunst weer open

Laatste update:  14 augustus 2010 18:25 info

CAIRO - De Egyptische president Hosni Mubarak heeft zaterdag het grootste museum voor islamitische kunst ter wereld in Caïro heropend na een acht jaar durende restauratie.

Foto:  AFP

Vanaf begin september zijn circa 2500 van de honderdduizend stukken die het museum in bezit heeft weer voor publiek te zien.

Onder meer een met goud ingelegde sleutel van de Ka'aba, het kubusvormige heilige gebouw in de Saudische stad Mekka, en de oudste islamitische dinar uit het jaar 697 zijn er te bezichtigen.

Ook Perzische tapijten en instrumenten uit de oudheid, die werden gebruikt voor astronomie, chemie en architectuur worden geëxposeerd.

Het gebouw waarin het museum huist dateert uit 1903 en werd oorspronkelijk gebouwd om spullen uit de oudheid op te slaan en te beschermen tegen plunderaars.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Cd-recensies

Van Halen gaat met volle vaart recht vooruit

Robert Vuijsje

Hij schrijft graag op wat andere mensen denken maar niet durven zeggen. En hij deed mee aan tv-quizzen omdat, na zijn immens succesvolle debuut, een tweede roman in aantocht was. Zo bekent schrijver Robert Vuijsje in een interview met NU.nl.

Lees interview