Michael Bublé meer dan charmant in Amsterdam
| Uitgegeven: | 31 oktober 2009 09:58 |
| Laatst gewijzigd: | 31 oktober 2009 11:29 |
AMSTERDAM - Michael Bublé geeft ter promotie van zijn nieuwe plaat Crazy Love een intiem optreden weg in DeSmet te Amsterdam. Vanavond is hij vriendelijk, een bonk charisma en vooral erg grappig.
Crazy Love is het vierde studio album van de Canadees, die doorbrak met Everyting, waar de meeste mensen hem ook van kennen. De jazzzanger combineert een scala aan sterke covers met eigen werk.
Het is even wennen om de zanger in zo'n intieme setting te aanschouwen. Niet voor niets staat hij in mei volgend jaar voor een ongetwijfeld bomvol Gelredome. Alhoewel hij bij aanvang een tikje nerveus lijkt ontpopt hij zich in de loop van de avond als een ware showman.
Bublé blijkt een ware komiek. Tussen de nummers door maakt hij uitgebreid kennis met het publiek, dat voor een deel uit prijswinnaars bestaat, en krijgt hij de zaal aan de lopende band plat van het lachen. De show wordt ook uitgezonden op de radio en daar maakt hij dankbaar gebruik van.
Orgie
Zo wil hij na het eerste nummer de sfeer in de zaal beschrijven. Bublé beschrijft het geheel als een grote orgie en laat de aanwezigen vervolgens in de microfoon kreunen. Tekenend voor de sfeervolle ambiance die Bublé creëert in de kleine zaal.
De gelukkige prijswinnaars mogen hun idool ook nog vragen stellen. Dat wil zeggen: er zitten briefjes in een emmer, maar verdere bemoeienis is uitgesloten. De vragen hebben weinig met zijn muziek te maken, maar geven Bublé goed de kans de grappenmaker uit te hangen.
Cliché
Eerlijk is eerlijk: het wordt wel een beetje cliché. Luid applaus na de mededeling dat hij als president van Amerika voor een goede gezondheidszorg gaat zorgen bijvoorbeeld. Of een flauwe grap over Engelsen in Amsterdam.
Toch is het vooral de muziek die van de avond een echte belevenis maakt. Natuurlijk ontvangen de grootste hits Everything en Home het grootste applaus. De uitvoering is ietwat beperkt vanwege het kleine podium, maar de stem van de zanger is loepzuiver en zo hoort het.
Tel daar de benodigde moves bij op, een sterke band -zevenkoppig- en de positieve uitstraling van de zanger bij op en het kan eigenlijk niet meer stuk. Goed, het is af en toe een tikkeltje voorspelbaar, maar Bublé toont zich hier iemand die de stadions aankan. Sterker nog: hier staat een zanger die Arnhem volgend jaar mei ongetwijfeld omver blaast.
| © NU.nl/Harm Groustra |
Overig nieuws
- Marilyn Manson lusteloos in HMH
- Rammstein zet Arnhem in vuur en vlam
- Bløf maakt belofte waar in HMH
- Depeche Mode geeft kleurloze show in Ahoy
- Zondag op Le Guess Who? dag van extremen
- Hoge verwachtingen waargemaakt op Le Guess Who?
- Le Guess Who? kent mooie verrassingen op vrijdag
- Le Guess Who? pleegt aanslag op trommelvliezen
- Geduldig Tivoli adoreert Snoop Dogg
- Franz Ferdinand is zelfverzekerd in de nacht
- Ahoy zit Muse als gegoten
- Editors maakt zich klaar voor de stadions
- Arctic Monkeys op zoek naar zichzelf
- Wende Snijders imponeert in Paradiso
- Terug naar de jaren ’80 met Spandau Ballet
- Michael Bublé meer dan charmant in Amsterdam
- Green Day valt terug op oud repertoire in Ahoy
- Nick Cave leest voor in Carré
- Mooie première theatertour Pete Philly & Perquisite
- Mystery Land bevredigt nog altijd iedereen
- Lowlands 2009 rondt theatraal af
- Lowlands piekt al op zondagmiddag
- Flink dansen op de Lowlands zaterdagavond
- Heerlijk wakker worden op de Lowlands zaterdagmiddag
- Them Crooked Vultures verrassingsact op Lowlands 2009
- Eerste Lowlandsavond knalt
- Eerste Lowlandsmiddag vol gas van start
- Simple Minds topper in Landgraaf
- Pearl Jam staat als een huis in Ahoy
- Alice in Chains doet vergane glorie herleven in de Melkweg
- Jerry Lee Lewis heeft nog steeds de spirit
- Zonovergoten Rockit Open Air
- U2 laat verpletterende indruk achter in Arena
- Dance Valley viert geslaagd verjaardagspartijtje
- Oud en nieuw op North Sea Jazz
- Britney geeft haar fans wat ze willen
- Krezip neemt professioneel afscheid
- AC/DC laat Arena trillen
- Anastacia na jaren weer in Nederland
- Neil Young nog lang geen Old Man
- Jarvis Cocker verleidt tot een dansje in Paradiso
- Derde dag Pinkpop houdt het niet droog
- Krezip schrale troost voor Depeche Mode-fans op Pinkpop
- Eerste dag van Pinkpop straalt en bruist
- Enrique Iglesias in duet met Esmée Denters
- Beyoncé wint het van Sasha Fierce in Ahoy
- Yeah Yeah Yeahs bewaart het beste tot het laatst
- Razorlight in Paradiso is het net niet
- Het weer hoogtepunt op Paaspop
- Tweede dag Motel Mozaïque piekt pas laat
Best gelezen
Workshop
Instrumentenbouwer Yuri Landman geeft workshops waarbij deelnemers eenvoudig hun eigen snaarinstrument kunnen maken.
