De route van de uitvaartstoet van Claus
RIJSWIJK - De route van de uitvaartstoet voor prins Claus leidt van paleis Noordeinde naar de Nieuwe Kerk in Delft. Dinsdag 15 oktober rijden de rijtuigen of, bij heel slecht weer, auto's van Den Haag via Rijswijk naar Delft.
Vanaf paleis Noordeinde gaat het eerste deel van de stoet via de Heulstraat naar de Kneuterdijk en verder naar Buitenhof en Spui. Dan over verkeersplein Rijswijkseplein en Haagweg richting Rijswijk. Na de Rotterdamseweg volgt de stoet de Laan van Hoornwijck, Singel, en Poortweg.
Bij het Instituut Defensie Leergangen (IDL) aan de Brasserskade in de wijk Ypenburg maakt de stoet een korte stop. Bij het IDL vindt de formatie van de totale stoet plaats.
De rijtuigen en escortes vervolgen hun weg over de Poortweg, Vrijenbanselaan, Wateringse Vest en het Noordeinde in Delft. In het oude centrum van Delft gaat het gezelschap over de Oude Delft, Nieuwstraat en Cameretten richting de Markt. Via het Raadhuis en de Oude Markt komt het stoffelijk overschot aan bij de Nieuwe Kerk.
Startpagina