Glen Campbell – Meet Glen Campbell
Het is misschien raar om één van de laatste albums die je uitbrengt Meet Glen Campbell te noemen, maar in zeker opzicht is dit album als een introductie voor een jongere doelgroep te beschouwen. Vandaar de covers van Foo Fighters, Travis en U2.
De in 1936 geboren countryzanger Glen Campbell is in Nederland eigenlijk vooral bekend van zijn grote hit Rhinestone Cowboy uit 1975. Bovendien verving hij medio jaren zestig Brian Wilson tijdens de tournees van The Beach Boys. Daarna had Campbell een succesvolle solocarrière in de VS met zelfs een televisieprogramma.
Eigenlijk verscheen dit zestigste album van de zanger reeds in 2008 en werd in 2010 opgevolgd door Ghost On The Canvas, zijn definitieve afscheidsalbum. Met zijn aangekondigde afscheidstournee in het vooruitzicht wordt Meet Glen Campbell nu opnieuw uitgebracht met een vijftal bonustracks. De plaat zelf verdient echter een herwaardering.
Het is interessant om een 70-jarige artiest nummers te horen zingen van een veel jongere generatie muzikanten. Zo krijgen nummers als Times Like These van Foo Fighters, These Days van Jackson Browne en Good Riddance (Time Of Your Life) van Green Day een hele andere lading. De nummers lijken er ook op uitgezocht.
Oud
Datzelfde geldt voor Jesus van Lou Reed en Lennons Grow Old With Me, vooral wetende dat de auteur van dat laatste nummer nooit oud is geworden. Vergelijkingen met de beroemde American Recordings van collega Johnny Cash liggen uiteraard voor de hand, maar Campbells voorlaatste plaat is veel luchtiger en toegankelijker.
Waar bij Cash je af en toe het gevoel bekroop dat je met hem mee het graf inging, klinkt Glen Campbell nog zeer vitaal. De producties van Julian Raymond (Freddie Mercury, Cheap Trick, Fastball) zijn bovendien warm en wollig, zonder grimmige mijmeringen over de dood. Glenn Campbell eindigt zijn carrière met een vrolijke noot.
| Beoordeling: |
Startpagina