Wudstik – Vind

Laatste update:  16 november 2011 11:29 info

Iedereen die zich zijn debuutalbum Mijn Wereld nog kan herinneren, weet dat Jermain van der Bogt, beter bekend als Wudstik, verdomd goed kan zingen. Ondanks de kleinere doseringen op deze plaat is het melodieuze stemgeluid van de Amersfoortse zanger onmiskenbaar.

Zijn nieuwste plaat Vind is dan ook een logische stap in de evolutie van deze jonge artiest. Waar zijn verleden vooral in de hiphop ligt, lijkt dit nieuwe project toch meer de kant van de soul te kiezen. Maar niet getreurd, want ook voor de hiphopfans heeft Vind het één en ander te bieden.

Met uitstekende bijdrages van Jiggy Djé, Winne, Kraantje Pappie en Kempi is hiphop goed vertegenwoordigd in het DNA van deze plaat. De eerste single Niets Anders zette enkele weken geleden de toon en schepte daarmee de nodige verwachtingen. De swingende opener en tevens titeltrack raakt meteen de juiste snaar en introduceert de luisteraar aan een melange van R&B, hiphop en soul.

Op het volgende nummer Zonder Dat maakt de autotune zijn intrede en verrassend genoeg klinkt de afgrijselijke gimmick hier helemaal zo slecht nog niet. De speelse tekst sluit op elegante wijze aan bij het elektronische hulpstuk.

Meezingnummers

Het zijn vooral de ballads en midtempo songs waar Wudstik op uitblinkt; door emotie gedreven nummers als het subtiel gezongen Zij en energieke meezingnummers als het verfijnde Zoiets Moois. Heel snel wordt duidelijk dat Vind een echte liefdesplaat is. Maar dan eentje die niet zoetsappig en clichématig overkomt.

Wudstiks achtergrond als rapper maakt hem een zeer geschikte songwriter, die hier op fantasierijke wijze weet om te gaan met woorden.

Op Dans Met Mij brengt Wudstik alle sterke punten van deze release bij elkaar voor een sensuele lovesong, die verdacht veel weg heeft van Robin Thicke’s Lost Without You.


Beoordeling:
Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview

Robin Gibb

Robin Gibb, één van de drie leden van de zeer succesvolle popgroep Bee Gees, is zondagnacht overleden na een lang ziekbed.

Lees verder