Tracer – Spaces In Between
Niet alleen de Verenigde Staten zijn overdekt met weidse woestijnvlakten, in Australië kunnen ze er ook wat van. Een dergelijke omgeving vraagt natuurlijk om een stonerrockband en die is er nu ook met het krachtige powertrio Tracer.
Dat wil overigens niet zeggen dat dit drietal zomaar de Australische versie van Kyuss genoemd kan worden. Daarvoor kent het teveel klassieke rocksensibiliteit en invloed uit de grungehoek. Nochtans is het zongebrande karakter van de groep onmiskenbaar.
Iets wat men aan de sfeervolle albumfoto’s te zien ook zelf heel goed in de gaten heeft. Het grommende, hypnotiserende geluid dat gitaar en bas van de gebroeders Brown voortbrengen en het elementaire, stuwende drumwerk van Andre Wise zeggen wat dat betreft genoeg.
Naast dat instrumentale geweld is ook de zang van Michael Brown (regelmatig prima ondersteund door zijn broer) een sterke troef van deze band. Met zijn snerpende, maar volle stemgeluid bevindt hij zich ergens tussen The Scorpions’ Klaus Meine en wijlen Layne Staley van Alice In Chains.
Potentie
Het zorgt alles bij elkaar genomen voor een sterk totaalgeluid, dat weliswaar nog wat moet rijpen om een geprononceerder eigen karakter te verkrijgen, maar dat genoeg potentie herbergt om een plaatsje in de stonerwereld te kunnen veroveren.
Met het dozijn fraai gecomponeerde nummers op Spaces In Between hebben de mannen uit Adelaide in ieder geval een degelijke basis gelegd om Europa de komende maand in levenden lijve te bedwingen.
Kijk hier voor het tourschema van Tracer.
| Beoordeling: |
Startpagina