Martyn – Ghost People
Ondanks de diversiteit aan muzikale stromingen op Martyns debuutalbum Great Lengths behoudt de plaat een zekere samenhang. Ook straalt het vernieuwing uit. Ghost People, het nieuwste project van deze internationaal erkende Nederlandse dj/producer, lijkt daar minder succesvol in te zijn.
Producers die als dj zijn begonnen, hebben van nature een zekere drang om te schakelen tussen stijlen. Dit is ook bij Martyn het geval. Een korte terugblik in zijn tijdslijn laat zien dat hij door de jaren heen diverse muzikale stromingen heeft opgenomen in zijn repertoire. Naast de overduidelijke techno/house-ingrediënten zijn ook dubstep en drum-‘n’-bass vertegenwoordigd.
Ghost People is in zeker opzicht een ‘back-to-basics’-album. De industriële ambience die we kennen van Great Lengths is ook hier weer present. Alleen ditmaal in gestripte vorm. En hier ligt ook meteen het probleem van deze plaat; Ghost People voelt incompleet, maar niet voor iedereen.
De mate waarin je zult kunnen genieten van Ghost People is zwaar afhankelijk van de muzikale voorkeur die je hebt. Zo zullen techno- en dubstepliefhebbers dit schijfje met open armen ontvangen, terwijl het hiphoppubliek hoogstwaarschijnlijk zeer lauw zal reageren.
Herhaling
De eerste twee nummers, Viper en Masks, voelen gedateerd. Herinneringen aan de jaren negentig zullen dan ook snel naar boven komen drijven. Ook wordt meteen duidelijk dat de loops op deze plaat oneindig zijn.
Horror Vacui, Popgun en Twice As bieden de kritische luisteraar meer variatie, maar ook hier zullen de vele herhalingen uiteindelijk resulteren in afhakers. Voor wie onbekend is met Martyns werk is het vooral aan te raden om bij Great Lengths te beginnen.
| Beoordeling: |
Startpagina