Vampire Weekend – Contra
| Uitgegeven: | 10 januari 2010 14:34 |
| Laatst gewijzigd: | 10 januari 2010 14:34 |
In 2008 was daar ineens een bandje dat Afrikaanse en Westerse popmuziek met elkaar mengde. Het resultaat: een plek in zowat elk jaarlijstje dat er te vinden was. Met Contra doen ze er nog een schepje bovenop.
Het typische Afrikaanse gitaartje verdwijnt op de tweede plaat iets meer naar de achtergrond en maakt plaats voor meer gecompliceerde melodielijnen.
Wel is daar wederom het typische stemgeluid van Ezra Koenig, die de cd evengoed laat klinken als een ‘echte’ Vampire Weekend.
Net als op de titelloze debuutplaat geeft Koenig aan het geheel, hoe melancholisch ook, een positieve draai.
Punk
Nadat de band twee jaar geleden vriend en vijand verbaasde met een wonderschone plaat, hebben ze duidelijk niet stilgezeten. Op Contra speelt Vampire Weekend ook met andere genres zoals punk en baile funk.
Daar komen een paar nummers uit die eerder werk meteen doen verbleken. Cousins bijvoorbeeld, met de nodige punk invloeden, klinkt veel scherper en gevaarlijker dan Vampire Weekend eerder klonk.
MIA
Een ander hoogtepunt is Diplomat’s Son. Ditmaal met invloeden uit de baile funk en reggae. In plaats van een normale beat leunt het nummer op een sample van een MIA vocaal. Hoe ze er op komen is een raadsel, maar het pakt briljant uit.
De tempowisselingen die volgen in het lied, van uptempo naar reggae, zijn tijdens een eerste luisterbeurt ietwat moeilijk te begrijpen, maar wordt langzamer mooier en mooier. Een gouden vondst.
Horchata
En dan komen alleen nog maar de nummers die er hoog bovenuit steken nog aan bod. Andere liedjes zoals Horchata en Holiday waren met gemak de beste nummers van Vampire Weekend geweest.
Het debuut had met A-punk en Oxford Comma natuurlijk ook leuke nummers, maar de waarheid is dat ze het niet halen bij de pareltjes op Contra. De cd zit vol leuke kleine details, waar je er met elke luisterbeurt weer een paar meer van ontdekt.
Verwachtingen
Zo overtreft Vampire Weekend met Contra gemakkelijk de hooggespannen verwachtingen. Een plaat die elke luisterbeurt weer verrast. Donkerder dan het debuut, maar nog steeds het optimisme zelve.
Het is nog te vroeg om over jaarlijstjes te beginnen, maar Vampire Weekend vult zichzelf met Contra alvast met potlood in. Dat er nog veel meer van dit niveau uit mag komen dit jaar.
9/10
| © NU.nl/Harm Groustra |
Overig nieuws
- Freek de Jonge - Van A Naar Z
- Drive-By Truckers - The Big To-Do
- Önder & FS Green - De Kassier
- Amy Macdonald - A Curious Thing
- Black Rebel Motorcycle Club - Beat The Devils Tattoo
- Alphabeat - This Beat Is…
- Ellie Goulding – Lights
- Gorillaz - Plastic Beach
- Fixkes - Superheld
- Jimi Hendrix - Valleys of Neptune
- Kaki King – Junior
- The Baseballs – Strike
- Jason Derülo - Jason Derülo
- Joanna Newsom - Have One On Me
- Solex vs Cristina Martinez and Jon Spencer
- Archie Bronson Outfit - Coconut
- Year Long Disaster – Black Magic; All Mysteries Revealed
- Groove Armada – Black Light
- The Brian Jonestown Massacre - Who Killed Sgt. Pepper?
- Turin Brakes – Outbursts
- Mr. a balladeer - Sorry, Kid
- Arid - Under The Cold Street Lights
- Foreigner – Can’t Slow Down
- Fun Lovin’ Criminals - Classic Fantastic
- Blood Red Shoes - Fire Like This
- Daniël Lohues – Allennig IV
- Eluvium - Similes
- The Rudolfs - Streets of Glass
- Alkaline Trio - This Addiction
- Mintzkov - Rising Sun, Setting Sun
- Sir Ian - Apathology
- Cheryl Cole - 3 Words
- Tom McRae - Alphabet Of Hurricanes
- Efterklang - Magic Chairs
- Yeasayer - Odd Blood
- Blaudzun - Seadrift Soundmachine
- The Heights - Dreammaps
- Destine - Lightspeed
- Jaga Jazzist – One-Armed Bandit
- Massive Attack - Heligoland
- Pantha Du Prince - Black Noise
- Gil Scott-Heron - I’m New Here
- Fionn Regan - The Shadow Of An Empire
- Rob Zombie - Hellbilly Deluxe 2
- The Go Find – Everybody Knows It’s Gonna Happen Only Not Tonight
- Lil Wayne - Rebirth
- Ocean Colour Scene - Saturday
- Caro Emerald - Deleted Scenes From The Cutting Room Floor
- Tindersticks - Falling Down A Mountain
- Los Campesinos! - Romance is boring
Best gelezen
| 1. | Freek de Jonge - Van A Naar Z |
| 2. | Gorillaz - Plastic Beach |
| 3. | Amy Macdonald - A Curious Thing |
| 4. | Joanna Newsom - Have One On Me |
| 5. | Alphabeat - This Beat Is… |
De albums van NU
De beste albums van het moment, volgens de muziekredactie van NU.nl.
2. Gorillaz
3. Jason Derülo
4. Alphabeat
5. Jimi Hendrix
Top5 op NUjij.nl
| 1. | Zanger Jean Ferrat overleden |
| 2. | terug in de toekomst. |
| 3. | Muziekquiz: Raad de Gitaar |
| 4. |
Kabinet wijst omstreden d |
| 5. | Ouvreprijs voor Herman van Veen |
Admiral Freebee
In verhalen en concepten achter albums gelooft Admiral Freebee niet. In februari is zijn vierde plaat The Honey & The Knife verschenen.
Arid
In de serie Het Verhaal Van vertellen artiesten over hoe hun werk tot stand kwam. Deze week Come On van Arid.
NBTD
Een drukke periode breekt aan voor electrotrio Nobody Beats The Drum. Er is een nieuwe EP, de band vertrekt voor een optreden naar Istanbul en later dit jaar tourt het collectief door Frankrijk en de VS.
