Gepubliceerd: 
Laatste update: 
27 september 2012 21:17
27 september 2012 21:37

Israël vraagt om 'rode lijn' voor Iran

NEW YORK - Het is nodig dat de internationale gemeenschap een ''rode lijn'' vaststelt wat de veronderstelde nucleaire ambities van het islamitische land betreft.

Dat stelde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu donderdag voor de Algemene Vergadering van de VN in New York. Teheran op zijn beurt houdt al jaren vol dat zijn nucleaire programma slechts vreedzame doeleinden dient.

Netanyahu vergeleek het bewind in Teheran met terreurnetwerk al-Qaeda. ''Het maakt niet veel verschil of deze wapens in handen zijn van de gevaarlijkste terroristische organisatie of van het gevaarlijkste terroristische regime'', concludeerde de regeringsleider van de Joodse staat. Het overleven van zijn land staat op het spel, benadrukte Netanyahu.

Israëlische functionarissen hadden eerder al gewaarschuwd voor militaire actie tegen het Iraanse nucleaire programma.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Spoedbijeenkomst

De Britse regering heeft woensdagavond een spoedbijeenkomst gehouden, nadat twee mannen op straat in Londen op brute wijze een man doodden.

Lees meer en bekijk beeld

Rellen Stockholm

In Stockholm hebben honderden jongeren voor de derde nacht op rij auto's in brand gestoken en de politie aangevallen. 

Meer tekst en beeld