Gepubliceerd: 
Laatste update: 
14 september 2012 19:02
14 september 2012 19:04

Reclassering VS onderzoekt maker anti-islamfilm

WASHINGTON - De Amerikaanse reclassering onderzoekt of de maker van de anti-islamfilm Innocence of Muslims die de gemoederen in het Midden-Oosten verhit de voorwaarden van zijn invrijheidstelling heeft geschonden.

AFP

Filmmaker Nakoula Basseley Nakoula was eerder veroordeeld wegens bankfraude en mocht als onderdeel van zijn straf geen gebruik maken van computers of internet.

Nakoula zit nog in zijn proeftijd. Als de reclasseringsdienst vaststelt dat hij de voorwaarden heeft overtreden, kan een rechter hem terugsturen naar de gevangenis.

Nakoula werd in 2010 in Californië veroordeeld wegens bankfraude. Hij moest ruim 790.000 dollar (611.000 euro) terugbetalen en kreeg 21 maanden gevangenisstraf. Bovendien mocht hij zonder toestemming van zijn reclasseringsambtenaar vijf jaar lang geen gebruik maken van computers of internet.

Een overtreding valt niet makkelijk te bewijzen. In de federale strafrechtspraak gelden de voorwaarden van de voorlopige invrijheidstelling specifiek voor het delict waarvoor iemand is veroordeeld, in het geval van Nakoula dus bankfraude.

Door: Novum
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Achter de lens

NUfoto ging op zoek naar het verhaal achter de foto Koningspaar neemt afscheid van Den Bosch van fotograaf Luuk Bernsen.

Lees verder en bekijk beeld

Skyline in smog

De stadstaat Singapore gaat gebukt onder de ernstigste luchtvervuiling in jaren. De rook die de lucht ernstig vervuilt komt van bosbranden op Sumatra.

Lees meer, bekijk foto's

Felle botsingen

In de Turkse steden Istanbul en Ankara zijn in de nacht van zondag op maandag opnieuw felle botsingen geweest tussen demonstranten en de oproerpolitie.

Lees meer

Afgeluisterd

De Britse inlichtingendienst heeft in opdracht van de regering tijdens twee G20-conferenties in Groot-Brittannië buitenlandse politici en functionarissen afgeluisterd.

Lees verder