Gepubliceerd: 
Laatste update: 
14 september 2012 09:01
14 september 2012 09:35

Visser dobbert 106 dagen op zee

MAJURO - Een man heeft bijna vier maanden rondgedobberd in een kapotte vissersboot op de Stille Zuidzee tussen Australië en Amerika. De man werd gered door een andere vissersboot.

Foto:  NU.nl/Leo Heemskerk

Als eerste vroeg hij om sigaretten, zeiden zijn redders vrijdag via de boordradio.

De man, Toakai Teitoi, was samen met een vriend 28 mei vertrokken uit een atol van de eilandstaat Kiribati.

De motor van hun schip ging echter kapot. De visser zei dat hij in leven bleef dankzij vis en regenwater. Zijn vriend bezweek in juli aan de ontberingen.

Teitoi's 106 dagen op zee vormen geen record. Twee andere vissers, ook uit Kiribati, waren 177 dagen op zee totdat ze in 1992 op Samoa aankwamen.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Blade Babe

De paralympische atlete Marlou van Rhijn scherpte de afgelopen weken de wereldrecords op de 100 en de 400 meter aan. 'Maar ik kan en wil nog veel harder.'

Lees verder

Vredesconferentie

President Assad van Syrië denkt dat een vredesconferentie, zoals Rusland en de VS willen organiseren, niets zal uithalen in de burgeroorlog in zijn land.

Lees verder

Ayaan Hirsi Ali

Ayaan Hirsi Ali is op 25 april 2013 Amerikaans staatsburger geworden. "Ik kreeg het sterke gevoel dat ik er echt bij hoorde."

Lees meer

Videla overleden

De Argentijnse oud-dictator Jorge Videla is vrijdag in zijn slaap overleden in de gevangenis in Marco Paz bij Buenos Aires.

Lees verder en bekijk foto's