Gepubliceerd: 
Laatste update: 
10 september 2012 23:12
11 september 2012 00:27

'Bijna 500 doden in strijd Zuidoost-Turkije'

ANKARA - De strijd in het zuidoosten van Turkije heeft dit jaar al aan bijna 500 Koerdische rebellen en Turkse militairen het leven gekost. Dat meldden Turkse media maandag. 

AFP

De krant Hürriyet schrijft dat de afgelopen 5 maanden ruim 370 strijders van de Koerdische PKK zijn gedood. In 9 maanden tijd zijn ook bijna 90 Turkse militairen omgekomen.

Het Turkse leger begon in juli een groot offensief tegen de PKK. Daardoor zouden al 115 rebellen zijn gedood. Turkse gevechtsvliegtuigen bombarderen ook rebellen in het noorden van Irak, dat grenst aan Turkije.

De strijd tussen de Koerdische rebellen en het Turkse leger is sinds vorig jaar opgelaaid, na een relatief rustige periode. De PKK wil meer autonomie en rechten voor Koerden in Turkije. De organisatie begon de gewapende strijd in 1984. Tussen de 40.000 en 45.000 mensen verloren sindsdien het leven.

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Achter de lens

NUfoto ging op zoek naar het verhaal achter de foto Koningspaar neemt afscheid van Den Bosch van fotograaf Luuk Bernsen.

Lees verder en bekijk beeld

Skyline in smog

De stadstaat Singapore gaat gebukt onder de ernstigste luchtvervuiling in jaren. De rook die de lucht ernstig vervuilt komt van bosbranden op Sumatra.

Lees meer, bekijk foto's

Felle botsingen

In de Turkse steden Istanbul en Ankara zijn in de nacht van zondag op maandag opnieuw felle botsingen geweest tussen demonstranten en de oproerpolitie.

Lees meer

Afgeluisterd

De Britse inlichtingendienst heeft in opdracht van de regering tijdens twee G20-conferenties in Groot-Brittannië buitenlandse politici en functionarissen afgeluisterd.

Lees verder