Gepubliceerd: 
Laatste update: 
28 augustus 2012 16:49
28 augustus 2012 22:48

'Levensstijl Poetin kost miljarden'

AMSTERDAM - De Russische president Vladimir Poetin geeft miljarden aan belastinggeld uit aan twintig luxe huizen, 43 vliegtuigen en vier jachten.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Dat heeft de Russische oppositieleider Boris Nemtsov dinsdag gezegd.

Volgens Nemtsov maken alle staatshoofden gebruik van geld en eigendommen van de overheid, maar is de levensstijl van Poetin veel weelderiger dan die van westerse leiders.

Nemtsov stelt dat alleen het onderhoud van Poetins huizen, vliegtuigen en auto's jaarlijks al omgerekend twee miljard euro kost. Poetin denkt al jaren 'dat overheidsbezit van hem is', aldus Nemtsov.

Het rapport dat Nemstov dinsdag presenteerde is grotendeels gebaseerd op nieuwsartikelen en foto's. Woordvoerders van Poetin waren niet bereikbaar voor commentaar.

Door: Novum
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Bomaanslagen Irak

Aanslagen met autobommen hebben maandag in de Iraakse hoofdstad Bagdad en de Zuid-Iraakse stad Basra aan zeker 43 mensen het leven gekost.

Lees meer

Tornado's

Zeker één persoon is zondag om het leven gekomen toen tornado's door het midden van de Verenigde Staten trokken.

Lees meer en bekijk foto's