Gepubliceerd: 
Laatste update: 
28 augustus 2012 07:16
28 augustus 2012 08:30

Onrustige nacht in München na vondst bom WOII

MÜNCHEN - Ruim 2500 bewoners van de Duitse stad München hebben de nacht van maandag op dinsdag doorgebracht in noodopvanglocaties.

Foto:  ANP

De hulpdiensten besloten tot een evacuatie na de vondst van een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog, die volgens de brandweer ''ieder moment kan ontploffen''.

De vondst van de 250 kilo zware blindganger betekende voor bewoners van het stadsdeel Schwabing het einde van hun nachtrust.

Hulpverleners trokken urenlang met luidsprekers door de straten om mensen te waarschuwen zich uit de voeten te maken. Ook gingen ze van deur naar deur om bewoners te wekken.

De brandweer meldde dinsdagochtend dat de geëvacueerde bewoners voorlopig niet naar huis kunnen. Mogelijk is de vliegtuigbom pas tegen de avond onschadelijk gemaakt.

Door: ANP
  • Deel:

Lees meer over

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Bomaanslagen Irak

Aanslagen met autobommen hebben maandag in de Iraakse hoofdstad Bagdad en de Zuid-Iraakse stad Basra aan zeker 43 mensen het leven gekost.

Lees meer

Notre Dame

De politie in Parijs heeft de beroemde kathedraal Notre Dame geëvacueerd vanwege een zelfmoord.

Lees verder, bekijk beeld