Gepubliceerd: 
Laatste update: 
20 augustus 2012 10:32
20 augustus 2012 10:50

Turkije vraagt om 'bufferzone' voor Syrische vluchtelingen

ANKARA - Turkije kan niet meer dan 100.000 Syrische vluchtelingen opnemen en stelt daarom de Verenigde Naties voor een bufferzone in Syrië in te stellen waar ze kunnen worden opgevangen.

Foto:  AFP

Dat heeft de Turkse minister Ahmet Davutoglu (Buitenlandse Zaken) maandag gezegd.

De Turkse regering is 30 augustus aanwezig bij een ministersbijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad om de situatie van de vluchtelingen in Syrië en zijn buurlanden te bespreken.

Het is nog niet duidelijk of Rusland en China, die drie keer eerder een veto hebben uitgesproken tegen een resolutie van de Veiligheidsraad, dan aanwezig zijn.

Het aantal Syrische vluchtelingen in Turkije is inmiddels opgelopen tot 70.000 en is vooral de laatste tijd snel toegenomen.

Golfoorlog

Turkije vreest voor een herhaling van 1991, toen na de eerste Golfoorlog 500.000 Iraakse Koerden naar Turkije probeerden te vluchten uit angst voor Saddam Hussein.

De Turkse autoriteiten zijn dit weekeinde begonnen om hulpgoederen uit te delen aan vluchtelingen die zich op Syrisch grondgebied bevinden.

Alles over de gebeurtenissen in Syrië en het Midden-Oosten

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Overstromingen

Duizenden mensen in het zuidoosten van Noorwegen hebben al dagen te kampen met ernstige wateroverlast.

Lees verder en bekijk beeld

Brug ingestort

De brug van de autosnelweg Seattle - Vancouver over de rivier de Skagit is donderdagavond ingestort.

Lees meer en bekijk foto's

Nederland en Duitsland

Nederland en Duitsland halen de al 'heel sterke banden' nog verder aan, zo is donderdag besloten in het Duitse Kleef. 

Meer tekst en beeld