Gepubliceerd: 
Laatste update: 
20 augustus 2012 01:53
28 augustus 2012 16:06

Politicus VS niet overtuigd van zwangerschap door verkrachting

MISSOURI - De Republikeinse kandidaat voor de Senaat Todd Akin is er van overtuigd dat verkrachting zelden tot zwangerschap leidt.

Foto:  ANP

Dat zei de politicus zondag in een televisie-interview op de vraag waarom hij zich tegen abortus blijft verzetten, zelfs wanneer de zwangerschap het gevolg is van verkrachting.

''Ten eerste, van wat ik heb begrepen van artsen is zwangerschap door verkrachting echt zeldzaam. Als het echt om verkrachting gaat, heeft het vrouwenlichaam manieren om dat hele ding uit te schakelen."

''Laten we aannemen dat het misschien niet werkt of iets dergelijks, dan moet er absoluut een straf zijn. Maar die straf moet echter voor de verkrachter zijn, niet voor de baby."

Versprak

Akin liet later op de dag in een verklaring weten dat hij zich ''versprak" tijdens het interview. ''Het weerspiegelt niet mijn diepe empathie voor de duizenden vrouwen die elk jaar worden verkracht en misbruikt", aldus de politicus.

Hij erkende dat abortus, en in het bijzonder in het geval van verkrachting, een zeer beladen onderwerp is. ''Maar ik geloof diep in de bescherming van alle leven en ik geloof niet dat het beschadigen van een onschuldig slachtoffer de juiste manier van handelen is."

Afstand

De Republikeinse presidentskandidaat Mitt Romney en de kandidaat voor het vicepresidentschap Paul Ryan hebben afstand genomen van de uitspraken van Akin. ''Gouverneur Romney en congreslid Ryan zijn het niet eens met de verklaring van de heer Akin. Romney en Ryan zijn niet tegen abortus in gevallen van verkrachting", aldus een verklaring.

Bekijk het fragment:

Door: ANP
  • Deel:

Lees meer over

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Overstromingen

Duizenden mensen in het zuidoosten van Noorwegen hebben al dagen te kampen met ernstige wateroverlast.

Lees verder en bekijk beeld

Brug ingestort

De brug van de autosnelweg Seattle - Vancouver over de rivier de Skagit is donderdagavond ingestort.

Lees meer en bekijk foto's

Nederland en Duitsland

Nederland en Duitsland halen de al 'heel sterke banden' nog verder aan, zo is donderdag besloten in het Duitse Kleef. 

Meer tekst en beeld