Gepubliceerd: 
Laatste update: 
16 augustus 2012 23:29
16 augustus 2012 23:28

Chef Noorse politie stapt op om Breivik

OSLO - De chef van de politie van Noorwegen, Øystein Mæland, is donderdag opgestapt.

Foto:  AFP

Hij besloot hiertoe na een negatief rapport over het politieoptreden inzake Anders Behring Breivik, die bij twee aanslagen vorig jaar 77 mensen doodde.

Het rapport stelde maandag dat de bomaanslag in de regeringswijk in Oslo op 22 juli 2011 had voorkomen kunnen worden, als de veiligheidsroutines gewoon waren gevolgd.

De commissie stelde ook dat de politie eerder in actie had kunnen komen op het eiland Utøya. Aanvankelijk voeren zwaarbewapende agenten zelfs naar het verkeerde eiland.

Alles over de het proces van Breivik in ons dossier

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Bomaanslagen Irak

Aanslagen met autobommen hebben maandag in de Iraakse hoofdstad Bagdad en de Zuid-Iraakse stad Basra aan zeker 43 mensen het leven gekost.

Lees meer

Tornado's

Zeker één persoon is zondag om het leven gekomen toen tornado's door het midden van de Verenigde Staten trokken.

Lees meer en bekijk foto's