Gepubliceerd: 
Laatste update: 
16 augustus 2012 11:58
16 augustus 2012 14:38

Asiel Assange verandert niets voor Londen

LONDEN - Als Wikileaks-chef Julian Assange asiel krijgt in Ecuador, verandert dat voor Groot-Brittannië niets.

AFP

Londen moet hem nog altijd uitleveren aan Zweden, waar hij is aangeklaagd voor verkrachting. Dat heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag duidelijk gemaakt. Ecuador maakt donderdag bekend of het Assange asiel verleent.

Assange vluchtte in juni naar de ambassade van Ecuador in Londen. Daar houdt hij zich sindsdien schuil. Hij heeft politiek asiel aangevraagd.

Groot-Brittannië dreigde woensdagavond laat de beschermde status van de Ecuadoraanse ambassade op te heffen.

Agenten kunnen dan het gebouw binnengaan en Assange arresteren. Maar volgens Buitenlandse Zaken in Londen is het nog te vroeg om te zeggen of en wanneer de Britse autoriteiten zo'n besluit nemen.

Alle berichten over Wikileaks in ons nieuwsdossier

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Overstromingen

Duizenden mensen in het zuidoosten van Noorwegen hebben al dagen te kampen met ernstige wateroverlast.

Lees verder en bekijk beeld

Brug ingestort

De brug van de autosnelweg Seattle - Vancouver over de rivier de Skagit is donderdagavond ingestort.

Lees meer en bekijk foto's

Nederland en Duitsland

Nederland en Duitsland halen de al 'heel sterke banden' nog verder aan, zo is donderdag besloten in het Duitse Kleef. 

Meer tekst en beeld