Gepubliceerd: 
Laatste update: 
11 augustus 2012 16:49
11 augustus 2012 17:09

Opnieuw familielid-helper Mladic opgedoken

BELGRADO - In Servië is opnieuw een familielid van Ratko Mladic opgedoken die de Bosnisch-Servische oud-generaal een tijdlang verborgen heeft gehouden. 

Foto:  AFP

Dat meldde de krant Vecernje Novosti in Belgrado zaterdag.

Volgens Novosti onderhandelt deze M.M. momenteel met de officier van justitie over een bekentenis en een lagere straf. Ruim een week geleden sloot Mladic’ neef Branislav, in wiens woning de oud-generaal eind mei vorig jaar werd gearresteerd, al een deal met justitie.

De overeengekomen straf, een jaar cel en drie jaar voorwaardelijk, werd donderdag door de rechtbank bekrachtigd.

Zware druk

Ratko Mladic werd zomer 1995 voor oorlogsmisdaden aangeklaagd door het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag. Tot zijn arrestatie vorig jaar wist hij uit handen van justitie te blijven, daarbij geholpen door familieleden en bekenden.

Het tribunaal oefende al die tijd zware druk uit op de regering van Servië om hem op te sporen en uit te leveren. Hoofdaanklager Serge Brammertz wil nu dat Servië alle mensen vervolgt die Mladic hebben geholpen op vrije voeten te blijven. Tegen tien van hen loopt momenteel in Belgrado een rechtszaak.

Volgende schuilplaats

Volgens M.M. wist de naaste familie van de oud-generaal dat deze bij hem was ondergedoken. Hij reisde zelfs regelmatig naar Belgrado om verslag aan hen uit te brengen. Toen de politie een inval deed bij zijn broer die vlak naast hem woonde vertrok de gezochte Ratko Mladic naar een volgende schuilplaats.

Alle berichten rond Ratko Mladic in ons nieuwsdossier

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Achter de lens

NUfoto ging op zoek naar het verhaal achter de foto Koningspaar neemt afscheid van Den Bosch van fotograaf Luuk Bernsen.

Lees verder en bekijk beeld

Skyline in smog

De stadstaat Singapore gaat gebukt onder de ernstigste luchtvervuiling in jaren. De rook die de lucht ernstig vervuilt komt van bosbranden op Sumatra.

Lees meer, bekijk foto's

Felle botsingen

In de Turkse steden Istanbul en Ankara zijn in de nacht van zondag op maandag opnieuw felle botsingen geweest tussen demonstranten en de oproerpolitie.

Lees meer

Afgeluisterd

De Britse inlichtingendienst heeft in opdracht van de regering tijdens twee G20-conferenties in Groot-Brittannië buitenlandse politici en functionarissen afgeluisterd.

Lees verder