Gepubliceerd: 
Laatste update: 
10 augustus 2012 04:35
10 augustus 2012 11:24

Buurtwacht Florida schoot uit zelfverdediging

MIAMI - De Amerikaanse burgerwacht George Zimmerman, die in februari een nationale rel veroorzaakte door een ongewapende zwarte tiener dood te schieten, wil dat de aanklacht tegen hem wordt ingetrokken.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Hij beroept zich op het recht tot zelfverdediging. Dat hebben zijn advocaten donderdag gezegd.

In de staat Florida mogen bewoners anderen doden uit zelfverdediging. De advocaten van Zimmerman zeggen dat zij sterk bewijs in handen hebben om dit aan te tonen.

Zimmerman schoot de 17-jarige Trayvon Martin dood bij een supermarkt in Florida omdat hij vond dat de jongen zich verdacht gedroeg.

Hij zag de zwarte jongen met een capuchon op door een villawijk in de plaats Sanford lopen en dacht dat hij wilde inbreken. Volgens Zimmerman viel Martin hem aan en moest hij uit noodweer schieten. Maar er is veel onduidelijk over wat er precies is gebeurd

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Bomaanslagen Irak

Aanslagen met autobommen hebben maandag in de Iraakse hoofdstad Bagdad en de Zuid-Iraakse stad Basra aan zeker 43 mensen het leven gekost.

Lees meer

Notre Dame

De politie in Parijs heeft de beroemde kathedraal Notre Dame geëvacueerd vanwege een zelfmoord.

Lees verder, bekijk beeld