Gepubliceerd: 
Laatste update: 
8 augustus 2012 09:53
8 augustus 2012 09:53

'Sommige gijzelaars waren Iraanse gardisten'

DUBAI - Enkele van de in Syrië gegijzelde Iraniërs waren in het verleden lid van de Islamitische Revolutionaire Garde.

Foto:  ANP

Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Ali Akbar Salehi, gezegd, meldde het Iraanse Studenten Nieuws Agentschap woensdag.

Volgens de minister zijn ''sommigen'' van de gegijzelden gepensioneerde gardisten en militairen. Anderen zijn van andere ministeries.

Hij zei erbij dat ze geen militaire contacten meer hebben en in Damascus waren voor een pelgrimstocht.

De rebellen ontvoerden de 48 Iraniërs in de Syrische hoofdstad Damascus. De rebellen zeggen dat de gijzelaars leden van Iraanse elitetroepen waren die een verkenningsmissie uitvoerden.

Lees alles over de onrust in het Midden-Oosten in ons dossier

Door: ANP
  • Deel:

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Blade Babe

De paralympische atlete Marlou van Rhijn scherpte de afgelopen weken de wereldrecords op de 100 en de 400 meter aan. 'Maar ik kan en wil nog veel harder.'

Lees verder

Vredesconferentie

President Assad van Syrië denkt dat een vredesconferentie, zoals Rusland en de VS willen organiseren, niets zal uithalen in de burgeroorlog in zijn land.

Lees verder

Ayaan Hirsi Ali

Ayaan Hirsi Ali is op 25 april 2013 Amerikaans staatsburger geworden. "Ik kreeg het sterke gevoel dat ik er echt bij hoorde."

Lees meer

Videla overleden

De Argentijnse oud-dictator Jorge Videla is vrijdag in zijn slaap overleden in de gevangenis in Marco Paz bij Buenos Aires.

Lees verder en bekijk foto's