Gepubliceerd: 
Laatste update: 
7 augustus 2012 22:08
7 augustus 2012 22:08

Clinton vindt post-Assad-plan hard nodig

PRETORIA - Nu de Syrische premier en andere hoge regeringsfunctionarissen het regime van Assad de rug hebben toegekeerd is de noodzaak voor een plan voor de periode na de val van president Bashar Assad dringend noodzakelijk.

Foto:  AFP

Dat heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Hillary Clinton dinsdag gezegd.

Volgens Clinton moeten de Verenigde Staten en andere landen snel met een overgangsplan komen dat ervoor zorgt dat de Syrische instituties overeind blijven als Assad zijn greep op de macht verliest.

Ze waarschuwde dat andere landen niet moeten proberen te profiteren van het machtsvacuüm dat na de val van Assad kan ontstaan, een bedekte waarschuwig aan het adres van Iran.

Gevallen

"Ik denk dat we kunnen gaan praten over het voorbereiden van wat komen gaat: de dag nadat het regime gevallen is", zei de minister. "Ik ga er geen tijdpad aan verbinden, ik kan dit onmogelijk voorspellen, maar ik weet dat het gaat gebeuren, net als de meeste waarnemers over de hele wereld."

Het is van vitaal belang, aldus Clinton, dat de openbare orde gehandhaafd blijft, dat de economie weer wordt opgebouwd en dat landen als Iran - trouw bondgenoot van Assad - buiten de deur worden gehouden.

Alles over de onrust in het Midden-Oosten

Door: Novum  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (101)

Rellen Stockholm

In Stockholm hebben honderden jongeren voor de derde nacht op rij auto's in brand gestoken en de politie aangevallen. 

Meer tekst en beeld

Bomaanslagen Irak

Aanslagen met autobommen hebben maandag in de Iraakse hoofdstad Bagdad en de Zuid-Iraakse stad Basra aan zeker 43 mensen het leven gekost.

Lees meer