Gepubliceerd: 
Laatste update: 
4 augustus 2012 13:55
4 augustus 2012 13:55

Rode Kruis roept op burgers Syrië te sparen

GENÈVE/DAMASCUS - Het Internationale Rode Kruis in Genève heeft zaterdag de opstandelingen in Syrië en het regeringsleger opgeroepen de burgers te sparen.

Foto:  ANP

Volgens de organisatie wordt de strijd steeds bruter en worden steeds vaker burgers en hulpverleners aangevallen.

Zo zijn al zeker 5 medewerkers van de hulporganisatie de Rode Halve Maan gedood en talrijke ambulances beschoten of geplunderd.

De Franse VN-ambassadeur Gérard Araud pleitte zaterdag voor meer noodhulp voor de Syrische bevolking. Hij riep Rusland en China op hun medewerking daaraan te verlenen.

Eerder had Parijs al voorgesteld een ''humanitaire corridor'' te openen, zodat over land hulpgoederen naar Syrië kunnen worden gebracht.

Lees alles oveer de onrust in het Midden-Oosten in ons dossier

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Blade Babe

De paralympische atlete Marlou van Rhijn scherpte de afgelopen weken de wereldrecords op de 100 en de 400 meter aan. 'Maar ik kan en wil nog veel harder.'

Lees verder

Vredesconferentie

President Assad van Syrië denkt dat een vredesconferentie, zoals Rusland en de VS willen organiseren, niets zal uithalen in de burgeroorlog in zijn land.

Lees verder

Ayaan Hirsi Ali

Ayaan Hirsi Ali is op 25 april 2013 Amerikaans staatsburger geworden. "Ik kreeg het sterke gevoel dat ik er echt bij hoorde."

Lees meer

Videla overleden

De Argentijnse oud-dictator Jorge Videla is vrijdag in zijn slaap overleden in de gevangenis in Marco Paz bij Buenos Aires.

Lees verder en bekijk foto's