Gepubliceerd: 
Laatste update: 
1 augustus 2012 15:12
1 augustus 2012 15:44

Aanhangers Assad geëxecuteerd in Aleppo

AMMAN - Op de videowebsite YouTube zijn woensdag beelden verschenen van de executie in Aleppo van militieleden die loyaal zijn aan de Syrische president Bashar al-Assad.

Foto:  AFP

 Bekijk video

Ook zijn opgestapelde lijken van militieleden in een politiebureau te zien.

Op de beelden is te zien hoe de gevangen militieleden, van wie twee in ondergoed, naar een terrein vol met mensen worden gebracht. Daarna wordt er langdurig met semi-automatische vuurwapens op ze geschoten terwijl de menigte 'God is groot’ roept.

De executie lijkt te zijn uitgevoerd bij een schoolgebouw in Aleppo, waar hevig wordt gevochten tussen het regeringsleger en opstandelingen.

Shabbiha

De slachtoffers zijn leden van de gevreesde Shabbiha-militie. Die wordt verantwoordelijk gehouden voor slachtpartijen in Syrische plaatsen.

Op een andere video is te zien hoe de rebellen triomfantelijk een politiebureau innemen. Er zijn 15 lijken te zien. Een opstandeling schiet een kogel door het hoofd van een al dode politiecommandant. ''Ik spuug op je en op de tiran Bashar al-Assad'', zegt hij.

Aleppo, bij de grens met Turkije, is de commerciële hoofdstad van Syrië. De afgelopen weken is de stad het epicentrum van de opstand in Syrië geworden. Regeringsleger en rebellen proberen de stad in handen te krijgen. Honderdduizenden inwoners zijn op de vlucht geslagen. 

Voedsel

Het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties stuurt voedselhulp naar de stad. Het WFP zei woensdag dat het voor 28 duizend mensen voedsel heeft.

Er zijn al langer berichten uit Aleppo over een nijpend gebrek aan voedsel, brandstof en elektriciteit. Het WFP wordt bij het uitdelen van de voedselhulp geholpen door de Syrische Rode Halvemaan, een zusterorganisatie van het Rode Kruis.

Alles over de onrust in het Midden-Oosten

Door: ANP/Novum  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Achter de lens

NUfoto ging op zoek naar het verhaal achter de foto Koningspaar neemt afscheid van Den Bosch van fotograaf Luuk Bernsen.

Lees verder en bekijk beeld

Felle botsingen

In de Turkse steden Istanbul en Ankara zijn in de nacht van zondag op maandag opnieuw felle botsingen geweest tussen demonstranten en de oproerpolitie.

Lees meer

Afgeluisterd

De Britse inlichtingendienst heeft in opdracht van de regering tijdens twee G20-conferenties in Groot-Brittannië buitenlandse politici en functionarissen afgeluisterd.

Lees verder

Verkiezingen Iran

De relatief gematigde Hassan Rohani heeft de presidentsverkiezingen in Iran gewonnen.

Lees verder en bekijk beeld