Gepubliceerd: 
Laatste update: 
31 juli 2012 19:22
2 augustus 2012 15:36

Schadevergoeding 9/11 toegekend

NEW YORK - Al-Qaida, de Taliban en Iran moeten zes miljard dollar schadevergoeding betalen aan de nabestaanden van de slachtoffers van de terreuraanslagen van 11 september 2001 in de Verenigde Staten. 

Foto:  ANP

Dat heeft een Amerikaanse rechter maandag bepaald. Een andere Amerikaanse rechter bepaalde vorig jaar al dat Al-Qaida, de Taliban en Iran aansprakelijk zijn.

De toekenning van de schadevergoeding is symbolisch. De kans dat Al-Qaida, de Taliban en Iran daadwerkelijk in de buidel tasten is nagenoeg nul.

Een van de eisers in de zaak, Ellen Saracini, zei evenwel dat ze blij is met de uitspraak. Haar echtgenoot Victor was de gezagvoerder van een van de vliegtuigen die door de terroristen het World Trade Center in New York werd ingevlogen.

Door: Novum  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (101)

Brug ingestort

De brug van de autosnelweg Seattle - Vancouver over de rivier de Skagit is donderdagavond ingestort.

Lees meer en bekijk foto's

Nederland en Duitsland

Nederland en Duitsland halen de al 'heel sterke banden' nog verder aan, zo is donderdag besloten in het Duitse Kleef. 

Meer tekst en beeld

Overstromingen

Door overstromingen in het midden van Noorwegen, zijn honderden inwoners uit het gebied geëvacueerd.

Bekijk fotoserie (5)