Gepubliceerd: 
Laatste update: 
24 juli 2012 21:37
25 juli 2012 09:21

Bosbrand Spanje onder controle

FIGUERES - De grote bosbrand op de grens van Spanje en Frankrijk is onder controle. 

NU.nl/Tom Crouzen

Dat heeft de regering van de autonome regio Catalonië dinsdagavond bekendgemaakt. Vier mensen zijn door de vuurzee om het leven gekomen. Duizenden hectares gingen in vlammen op.

Catalonië had eerder dinsdag al laten weten optimistisch te zijn. ''De toestand is sinds maandag erg verbeterd'', zei een Catalaanse minister. Volgens de brandweer breidde de vuurzee zich sinds maandagavond niet meer uit.

Sigarettenpeuk

De bosbrand brak zondag uit nabij het stadje La Jonquera. Waarschijnlijk is een weggegooide sigarettenpeuk de oorzaak. De snelweg A9 moest bij de grens worden afgesloten. Acht mensen raakten gewond. Eén van hen is er slecht aan toe, maar is inmiddels buiten levensgevaar.

De camping Les Pedres in het Spaanse Capmany is in vlammen opgegaan. ''Het was mijn bedrijf. We zijn alles kwijt, ons hele leven zit er in'', zei eigenaresse Mercedes Gonzalez. De campinggasten, onder wie veel Nederlanders, zijn elders ondergebracht.

Ongeveer 1500 brandweerlieden, militairen en vrijwilligers vechten tegen de vuurzee. Zij worden geholpen door 25 Franse en Spaanse blusvliegtuigen.

Bekijk lezersfoto's van de bosbranden op NUfoto

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Overstromingen

Duizenden mensen in het zuidoosten van Noorwegen hebben al dagen te kampen met ernstige wateroverlast.

Lees verder en bekijk beeld

Brug ingestort

De brug van de autosnelweg Seattle - Vancouver over de rivier de Skagit is donderdagavond ingestort.

Lees meer en bekijk foto's

Nederland en Duitsland

Nederland en Duitsland halen de al 'heel sterke banden' nog verder aan, zo is donderdag besloten in het Duitse Kleef. 

Meer tekst en beeld