'Geen herseninfarct of beroerte Mladic'
DEN HAAG - De Bosnisch-Servische oud-legerleider Ratko Mladic heeft donderdag geen herseninfarct en geen beroerte gehad.
Foto: AFP
Dat is gebleken uit een hersenscan in het ziekenhuis.
Uit andere onderzoeken kwam wel naar voren dat Mladic een hoge bloeddruk heeft, maar het is niet zeker dat hij daardoor onwel is geworden. Dat zei Mladic' advocaat Branko Lukic.
Mladic blijft in elk geval tot en met vrijdag ter observatie in een niet nader genoemd Nederlands ziekenhuis. Het is nog niet bekend wanneer het proces bij het Joegoslavië-Tribunaal verdergaat.
Onwel
Mladic werd donderdagochtend onwel in de rechtszaal van het Joegoslavië-Tribunaal. Het proces is daarom onderbroken.
Hij was meer dan 5 minuten onaanspreekbaar nadat hij onwel was geworden. Hij kon niet praten, zijn ogen niet openen en niet opstaan.
Volgens advocaat Branko Lukic had Mladic krampen in zijn rechterbeen, rechterarm en maag. De symptomen deden hem terugdenken aan de drie beroertes die hij eerder heeft gehad, aldus de raadsman.
Mladic is naar een Nederlands ziekenhuis gebracht, maar Lukic weet niet waar naartoe. Volgens de Servische advocaat wordt dat om veiligheidsredenen altijd geheimgehouden. De verdediging krijgt het dan pas later te horen.
Lees alles over het procees van Mladic in ons dossier
Door: ANP

Startpagina