Gepubliceerd: 
Laatste update: 
12 juli 2012 02:19
12 juli 2012 09:53

Gedeserteerde ambassadeur steunt revolutie Syrië

BAGDAD - De ambassadeur van Syrië in Irak, die woensdag is overgelopen uit protest tegen de gewelddadige onderdrukking door president Bashar al-Assad, heeft in de nacht van woensdag op donderdag een videoboodschap op Facebook gepubliceerd.

Foto:  AFP

 Bekijk video

''Ik verklaar dat ik mij vanaf dit moment aansluit bij de revolutie van het Syrische volk'', aldus Nawaf al-Fares in de videoboodschap.

Verder riep hij Syrische soldaten op om zijn voorbeeld te volgen en de revolutie te steunen. ''Richt je wapen op de criminelen in de regering.''

Fares zegt in de videoboodschap, waarin hij voor de oude, Syrische vlag spreekt, dat de regeringstroepen verantwoordelijk zijn voor de dood van vele Syrische burgers. Er is nog geen officiële reactie vanuit Bagdad of Damascus.

Bekijk de videoboodschap van de ambassadeur

Eerste diplomaat

Fares is de eerste Syrische diplomaat die overloopt. Hij is afkomstig uit het Syrische Deir al-Zor, dat het toneel is geweest van bruut geweld door regeringstroepen van Assad.

Volgens Mohamed Sermini van de Syrische Nationale Raad, de belangrijkste Syrische oppositiegroep in het buitenland, is Fares de eerste in een reeks van diplomaten die Assad de rug zou willen toekeren. ''We zijn in contact met een aantal ambassadeurs", zei hij.

Alles over de onrust in het Midden-Oosten op onze special

Door: ANP
  • Deel:

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Blade Babe

De paralympische atlete Marlou van Rhijn scherpte de afgelopen weken de wereldrecords op de 100 en de 400 meter aan. 'Maar ik kan en wil nog veel harder.'

Lees verder

Vredesconferentie

President Assad van Syrië denkt dat een vredesconferentie, zoals Rusland en de VS willen organiseren, niets zal uithalen in de burgeroorlog in zijn land.

Lees verder

Ayaan Hirsi Ali

Ayaan Hirsi Ali is op 25 april 2013 Amerikaans staatsburger geworden. "Ik kreeg het sterke gevoel dat ik er echt bij hoorde."

Lees meer

Videla overleden

De Argentijnse oud-dictator Jorge Videla is vrijdag in zijn slaap overleden in de gevangenis in Marco Paz bij Buenos Aires.

Lees verder en bekijk foto's