Gepubliceerd: 
Laatste update: 
24 juni 2012 09:23
24 juni 2012 14:43

'Rebellen doden Syrische soldaten'

BEIROET - Zeker 16 Syrische militairen zijn zondag gedood tijdens confrontaties met rebellen in de noordelijke provincie Aleppo.

Foto:  AFP Photo/Ho /Shaam News Network

Dat meldde het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten.

''De botsingen gebeurden vrijwel gelijktijdig in de vroege ochtend'', zei een woordvoerder van de in Londen gevestigde waakhond. De gevechten hadden plaats in de stad Dara Aza en bij militaire controleposten in de buurt van de stad Al-Atarib en het dorp Kafr Halab.

Door gewelddadigheden kwamen zondag in totaal al minstens 34 mensen om het leven. Verspreid door het land waren vooral burgers het slachtoffer.

Afgelopen dagen

Zaterdag kwamen bij gevechten in Syrië 116 mensen om het leven. Ook vrijdag waren er ruim 100 slachtoffers en donderdag zelfs 168.

Volgens Rami Abdel Rahman van het observatorium is de afgelopen week daarmee een van de bloedigste in het conflict. ''In Syrië is het normaal geworden dat er 100 mensen per dag worden vermoord.''

Alles over de onrust in het Midden-Oosten op onze special

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Bomaanslagen Irak

Aanslagen met autobommen hebben maandag in de Iraakse hoofdstad Bagdad en de Zuid-Iraakse stad Basra aan zeker 43 mensen het leven gekost.

Lees meer

Tornado's

Zeker één persoon is zondag om het leven gekomen toen tornado's door het midden van de Verenigde Staten trokken.

Lees meer en bekijk foto's